מגמת טיפוח החן- יופי של אופי.

בתיכון רימון, מתוך היכרות עם בנות שלעיתים הצד המעשי שלהן דומיננטי מהצד הלימודי, החלטנו לתת להן מקצוע חוויתי שבא מתוך עולם המושגים בקרוב לליבן: היופי.

המראה החיצוני וההשקעה ביופי החיצוני, זהו נושא שעומד בראש סדר העדיפויות של הבנות בשלב הנוכחי, אז אם זה כבר בראש- למה שלא יגיע ליד והן תרכושנה מזה תכלס מקצוע?!

קבוצה של 22 בנות כבר בעיצומן של לימודים אינטנסיביים ומעמיקים, עיונים לצד מעשיים במתכונת של 5 יחידות לבגרות, בתחום זה- "טיפוח החן",

הלימודים נעשים בסטודיו חדשני ומאובזר, כאשר לכל בת ציוד אישי ועשיר הנותן לה לימוד עם התנסות מעשית חוויתית. הבת לומדת ומתנסה בעיצוב השיער, בתספורות ובאיפור. בנוסף היא מקבלת הכוונה ביזמות עיסקית ופרסום.

מגמת "טיפוח החן" מאפשרת לבנות לחוות הצלחה, ומחברת אותן להווי בית הספר והלימודים, כמו גשר המחבר אותן לשאר התכנים המועברים אליהן בדרך ישירה ועקיפה.

בנוסף אין ספק ש"טיפוח החן", כמו כל מקצוע אומנותי, משמש כתרפיה , תהליך רפוי והעצמה לבנות שמרגשיות לא בנח עם המראה החיצוני שלהן, מוסיף להן טעם וצבע לאישיות.

וכמובן המטרה העיקרית שעומדת מול הבנות: קניית מקצוע לחיים שכבר הן יכולות להשתמש איתו , להרוויח ולהתפרנס בכבוד.עם חדוות יצירה וסיפוק עצמי, הבא להן בכייף.

מספיק לראות את הברק של הבנות, כשהן מסיימות לעצב שיער של בובה, או לאפר אותה, כדי להבין כמה הסיפוק הזה הכרחי, ובונה להן את הנפש.

——

כולם רוצים להיות על ראש ההר, אבל כל הכיף והסיפוק מגיע דווקא מלטפס עליו.

(אנדי רוני)

מסיכון לסכוי.

רגע לפני פרוץ הקורונה, הספקנו לערוך טקס רב רושם של ועדת חינוך חגיגית. הערב עסק במהפך של מרכז תלם-הפוטנציאל שהוא מוצא בבנות שהופך אותן מבנות

קרא עוד »

לומדים בשלט רחוק.

מציאות הקורונה של העולם הגיעה גם אלינו למרכז תל"ם. בתחילה המורות המשיכו קשר רציף וטלפוני עם הבנות כדי להיות להן לאוזן קשבת , וכשראינו שהמצב

קרא עוד »
דילוג לתוכן